Pati Haber Ajansı

Çoban Köpeği Sarı, 7 Yavrusuyla Beraber Bir Kuzuya da Süt Annelik Yapıyor

Çoban köpeği Sarı 7 yavrusuyla beraber kuzuya süt annelik yapıyor
Çoban köpeği Sarı 7 yavrusuyla beraber kuzuya süt annelik yapıyor
Çoban köpeği Sarı 7 yavrusuyla beraber kuzuya süt annelik yapıyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinin kırsalındaki Cerrah Mahallesi’nde Sarı isimli çoban köpeği 7 yavrusuyla beraber bir kuzuya da süt annelik yapıyor. 

Köpekle aynı zamanda doğum yapan Kezban isimli koyunun sütü az olduğundan yeni doğan kuzuyu Sarı isimli çoban köpeği emziriyor. 

Bölgede küçükbaş hayvancılık yapan Sezer Çubuk, olayı şöyle anlattı: 

“Kuzuyu zaten koyundan keçiden emziriyorduk. Köpeğimizin yavruları olunca bunların olduğu yere köpeği getirdik. Bir baktık ki kuzu köpeği de emiyor. Biz de şaşırdık tabii, bu normal bir şey değil. Çok şaşırdık ve bize değişik geldi. Yani kuzumuzun süt annesi de olmuş oldu. Şu anda doyduğu için keyfi de yerinde. Allah izin verirse kocaman kuzu olacak ve o da anne olacak” 

Adana'da 3 Sokak Köpeği Tarafından Köşeye Sıkıştırılan Yavrusunu Koruyan Cengaver Anne Kedi

Adana’nın Seyhan ilçesi, Reşatbey Mahallesi’ndeki bir çarşının güvenlik kameralarına yansıyan görüntü hem çarşı esnafını hem de izleyenleri şaşırttı. 

7 aylık yavrusu 3 sokak köpeği tarafından köşeye sıkıştırılan anne kedi, korkusuzca köpeklerin üzerine saldırdı ve yavrusundan uzaklaştırmayı başardı. 

Ertesi gün işyerlerine gelen esnaf, güvenlik kameralarını incelerken farkettiği bu görüntüleri ”Adana’nın suyundan içen kedi modu” şeklinde sosyal medyada paylaştı. 

Çarşı esnafından Tufan Altunbüken, yıllardır baktıkları bir kedi olduğunu, daha önce de bu şekilde yavrularını koruduğunu söyleyerek; ”Her ne kadar kedi de olsa, anne yüreği işte” dedi. 

İzmir'de Anne Kedi Yavrularını Hastaneye Götürdü

İzmir'de Anne Kedi Yavrularını Hastaneye Götürdü

Bir canlı dünyaya getirmek ve ondan sorumlu olduğunu hissetmek herhalde başka hiçbir duyguya benzemiyordur.

27 Mart 2021 tarihinde İzmir Eskiizmir semtinde bulunan Karabağlar Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde; akıl almaz olduğu kadar aynı zamanda son derece duygulu bir olay meydana geldi.

Hastane çalışanları tarafından hastane çevresinde mama ve su verilen anne kedi, yavrularının gözleri açılmayınca tam bir anne gibi davrandı ve 
yavrularını ensesinden tuttuğu gibi hastaneye götürdü.

Yavrularını bir gün arayla hastaneye götüren anne kediye sağlık çalışanları yardım etti. Veteriner İşleri Müdürlüğü ile görüşen sağlık çalışanları bebeklerin gözlerindeki enfeksiyona ilk müdahaleyi yaptılar.
Bebekler daha sonra Uzundere’de bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne sevk edildi ve tedavileri bittikten sonra da sahiplendirildiler.

 

Karabağlar Belediyesi Sağlık İşleri Çalışanları olayla ilgili şöyle konuştu;

“Sokakta yaşayan anne kediyi vatandaşlarımızla birlikte besliyor, suyunu veriyorduk. Ancak doğum yaptığından haberimiz yoktu. Sabah saatlerinde hasta kabulüne başladığımız sırada, yavrularıyla birlikte çıkageldi. Uzun uzun miyavlayarak yardım istedi. Çok şaşırdık. Dikkatli inceleyince yavrularının gözünün kapalı olduğunu gördük. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü arayarak, elimizdeki ilaçlarla ilk müdahaleyi yaptık. Yavruların gözleri kısa sürede açılınca hepimiz çok mutlu olduk. Daha sonra anne kedi ve yavrularını, daha iyi bakılmaları için Uzundere’ye gönderdik. İlk kez böyle bir şey başımıza geliyor. Hem duygulandık, hem de iyileştiklerini görünce çok sevindik!”