Hayatın Anlamı, Avcunuza Değen Patilerde Saklı

Hayatın Anlamı, Avucunuza Değen Patilerde Saklı

Ama eğer şu ana kadar hiçbir patili ile yakınlaşmadıysanız, sevginizi uzaktan ve tereddütle karışık yaşadıysanız ama ne olduysa birden onlardan birini evlat edinmeye karar verdiyseniz, işte bu yazı sizin için 🙂

”Bir kedi ya da köpekle yaşamak nasıl bir şeydir, nasıl davranışlar gösterirler, sizden beklentileri nedir, bir şey yaptıklarında aslında ne demek istiyorlar” ve buna benzer şeyleri anlatacağım bir yazı da yazacağım mutlaka ama şu anda okumakta olduğunuz yazı; patili bir ev arkadaşı edinme konusunda verdiğiniz karardan emin olmanızla ilgili…

hayatın anlamı avcunuza değen patilerde saklı

Kedi ve Köpeklerin Benzer Yanları

  • Vahşi doğaları zaman içinde evrimleşmiş ve evcilleşmiştir.
  • Sıcakkanlı hayvanlardır.
  • İç güdüleri çok güçlüdür.
  • Sevmeyi bilir, sevildiklerini anlarlar.
  • Dokunma duyuları çok gelişmiştir.
  • Sadıktırlar.
  • Oyun oynamayı çok severler.
  • Duygusaldırlar.
  • Siz onu seçmezsiniz, o sizi seçer.

Kedi ve köpek, her ikisi de insanına çok düşkündür, kediler için daha umursamaz denmesine rağmen ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Kediler ve köpekler, birlikte yaşadıkları insana bağlanırlar. Evde nereye gitseniz peşinizden gelirler, siz bir yere uzandığınızda mutlaka size temas edecek bir şekilde yatarlar. Üzgün olduğunuzu hisseder, sizi teselli etmeye çalışırlar. Hatta bazı fiziksel hastalıkları teşhis ettikleri ve insanlarını uyardıkları ile ilgili sayısız gerçek hikaye vardır.

hayatın anlamı avcunuza değen patilerde saklı

Bir Patili Canı Evlat Edinmek…

Aslında bir kedi ya da köpek evlat edinmek asla büyümeyecek bir çocuk sahibi olmaya benzer. Her şeyden önce ona verecek ilginiz, sevginiz ve zamanınız varsa hiç düşünmeden bir patili evlat sahibi olabilirsiniz. Ama o size ve sizin ona açtığınız yaşam alanına alışana kadar bazı anlaşmazlıklarınız olacaktır, bunun için de yeterli sabır ve anlayışa sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Bir hayvanla yaşarken şunu asla unutmamak gerekir; siz bütün dünyanın farkında olabilirsiniz ama onun tüm dünyası siz olacaksınız. Öyle ki; yanından ayrıldığınızda havlayan/uluyan bir köpek, evden gittiğinizde ya da onunla yeterince ilgilenmediğinizde gözünüzün içine baka baka halıya kum muamelesi yapacak bir kedi sahibi olmuş olabilirsiniz.

Hani dedim ya; hiç büyümeyecek bir çocuk…Her daim size muhtaç, hayat boyu size aşık ve tüm dünyası siz olan bir canlı..